-17675 -22 -57 00

Blog

Tebliğ Yazım Kuralları

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU’na gönderilen yazılar (tebliğlerin tam metinleri), daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış ve hâlihazırda yayımlanmak üzere sunulmamış olmalıdır. Çalışmalar özgün olmalı, alıntılarda mutlaka kaynak gösterilmelidir.Özet değerlendirmesinden sonra e-posta sistemine yüklenen tam metinler, şekil ve içerik yönünden düzenleme kurulunca bir ön incelemeye tâbi tutulduktan sonra bilim kuruluna gönderilir. Bilim kurulundan gelen raporlar doğrultusunda çalışmalar için aşağıdaki kararlar verilebilir:

• Bu haliyle kabul edilebilir.
• Bilim kurulu değerlendirmesinde belirtilen hususlar düzeltildikten sonra kongreye kabul edilebilir.

Tam metninizi 30 Mart 2018 tarihine kadar word formatında (PDF formatında dosyalar kabul edilmeyecektir) e-posta sistemine yüklemeniz gerekmektedir.Uluslararası Öğrenci Sempozyumu’nda yazım kurallarına göre hazırlanmayan tam metinler kabul edilmeyecektir.Çalışmanız toplam 4.000 – 8.000 kelime arasında olmalıdır. İmlâ ve noktalamada Türk Dil Kurumunun kuralları esas kabul edilecektir.

Bildirilerin temel dili Türkçedir. Bunun yanında isteyen katılımcılar alt başlıklarda, her oturum için bir katılımcıyla sınırlı olmak üzere, yabancı dilde sunum yapabileceklerdir. Bu yabancı diller İmam Hatip liselerinde eğitimi verilen Arapça, İngilizce, Almanca ve İspanyolca olması zorunludur. Yabancı dil sunumlarında katılımcılar tebliğlerin sunumundan önce tam Türkçe tercümelerini de düzenleme kuruluna vermeleri gerekmektedir.

Yollanacak bildiri özetlerinde zorunlu olmadıkça şekil, tablo, formül, resim, sayfa numarası yer almamalı ve bildiri özetleri 250-300 kelimeden oluşmalıdır. Anahtar kelimeler 3-5 adet ve Türkçe veya sunum yapılacak dilde olmalıdır. Sayfa düzeni dikey, A4 boyutunda ve kenar boşluklar 2,5 santim olmalı. Metin tüm bir buçuk satır aralığı ile “12 punto”, “iki yana yaslı” ve “Times New Roman” yazı karakteri kullanılarak yazılmalıdır. Yazarların isimleri ana başlığın altına “ortalı”, “Times New Roman”, “12 punto”, “kalın-italic” ve “sadece baş harfleri büyük” olarak belirtilmelidir. Kişilerin unvanları, iletişim adresleri ve kurumları dip not olarak (“9 punto” ve “Times New Roman”)belirtilmelidir.

23 Kasım 2017 Blog
seaihl Hakkında

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir